OPEN ANTWOORD
(buiten verantwoording van de redactie)
Het Bestuur van de Schutter’ St. Barbara te Leveroy is bijzonder verrast geweest door ’t bericht in ,Op de Keper” van de hand van de Here Kessels betreffende de verwikkelingen rond de organisatie van het Oud-Limburgs Schuttersfeest.
Het Bestuur van de vereniging meent dan ook — om de voorlichting eerlijk te houden — Het volgende op de door de Heer Kessels verkeerd voorgestelde gang van zaken te moeten antwoorden:
1e In het artikel staat dat de Schutterij St. Barbara fl. 200,- vroeg van de overige verenigingen ter vergoeding voor het gebruik van de danstent. zondag, na de receptie. Dit is pertinent onjuist. De schutterij keelt de tent gratis aan de verenigingen aangeboden en zelf de fl. 200.— betaald plus het dansorkest dat op die avond de muziek verzorgde. De rekeningen hiervan kunnen ten allen apis aan iedereen worden overgelegd.
2e In het enkel staat eveneens dat zoals de zaken er nu voorstaan St. Barbara uit Leveroy alleen het Oud-Limburgs zal moeten organiseren. Ook dat is absoluut onwaar. St. Barbara heeft in een eerlijk en open overleg met alle andere verenigingen besloten het Oud-Limburgs met alle verenigingen te organiseren. Van de de grootste verenigingen is inmiddels een commissie van drie benoemd die met het bestuur van de schutterij voor bereidende vergaderingen zullen meemaken, die betrekking hebben op de voorziening, die de gezamenlijke verenigingen in het overleg op zich genomen hebben.
Tenslotte wil het bestuur nog gaarne opmerken, dat zij het zeer teleurstellend vindt dat de voorlichting van de Heer Kessels dergelijke pertinente onwaarheden bevat Zij meent trouwens dat bij iedere organisatie van grote evenementen wel eens moeilijkheden kunnen ontstaan, maar dat het de schutterij en de andere verenigingen juist tot eer strekt dat zij in een gezamelijk overleg tot volledige overeenstemming zijn gekomen. overigens zonder koppigheid en onwil. ,,Op de Keper” beschouwd is het artikel van de Heer Kessel,. zoals gewoonlijk. een slag in de lucht.
Bestuur van de Schutterij
St. Barbara. Leveroy
